• "PSZAJA MOJIJ RUDZIE"

• Już po raz drugi odbył się Miejski Konkurs o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 im. Jana Pawła II oraz Szkołę Podstawową nr 41 im. Gwarków Rudzkich. Patronat nad konkursem, tak jak rok temu, objął prezydent miasta Michał Pierończyk. Współorganizatorem jest również Polski Związek Filatelistów oddział Ruda Śląska.

W tym roku z okazji 65- lecia nadania praw miejskich Rudzie Śląskiej, konkurs dla klas 1-3 odbył się pod hasłem „Współczesna wersja herbów dzielnic Rudy Śląskiej”. Uczniowie na znaczkach przedstawili taki element współczesnego krajobrazu, który kojarzył im się najbardziej z daną dzielnicą miasta. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 70 prac. Wczoraj zostały wręczone nagrody :

Grand Prix: Emila Bucka kl. III Szkoła Podstawowa nr 28

I miejsce- Marlena Bojarska kl. III Szkoła Podstawowa nr 40

II miejsce- Dagmara Piec kl. III Szkoła Podstawowa nr 28

III miejsce- Milena Bolenda klasa III Szkoła Podstawowa nr 14

Wyróżnienia:

- Tymoteusz Brykse kl. I Szkoła Podstawowa nr 40

- Alicja Bula kl. III Szkoła Podstawowa nr 18

- Paweł Grzybek kl. I Szkoła Podstawowa nr 27

- Patryk Kotisz kl. II Szkoła Podstawowa nr 35

Warto dodać że rysunek, który otrzymał nagrodę Grand Prix, został wydany w formie znaczka pocztowego.

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w drużynowym konkursie wiedzy ,,Znawcy dzielnic Rudy Śląskiej”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą oraz znajomością historii każdej dzielnicy naszego miasta. Mieli dwa zadania praktyczne. Należało rozpoznać znak terytorialny wylosowanej dzielnicy oraz podać skąd pochodzi nazwa tejże dzielnicy. Drugie zadanie dotyczyło rozpoznania na zdjęciu najważniejszych zabytków, budowli, instytucji danej dzielnicy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zdaniami. Ostateczne wyniki konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 18 im. ks. Konstantego Damrota

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 13 im. Alfreda Szklarskiego

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w ufundowaniu nagród.

Organizatorzy: Anna Ruda , Katarzyna Porębska

• II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY "PSZAJA MOJI RUDZIE"

• Mamy przyjemność przedstawić laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Pana Michała Pierończyka w kategorii: konkurs plastyczny - projekt znaczka pocztowego: „Współczesna wersja herbów dzielnic Rudy Śląskiej”.

Grand Prix: Emila Bucka kl. III Szkoła Podstawowa nr 28

I miejsce- Marlena Bojarska kl. III Szkoła Podstawowa nr 40

II miejsce- Dagmara Piec kl. III Szkoła Podstawowa nr 28

III miejsce- Milena Bolenda klasa III Szkoła Podstawowa nr 14

Wyróżnienia:

- Tymoteusz Brykse kl. I Szkoła Podstawowa nr 40

- Alicja Bula kl. III Szkoła Podstawowa nr 18

- Paweł Grzybek kl. I Szkoła Podstawowa nr 27

- Patryk Kotisz kl. II Szkoła Podstawowa nr 35

Wszystkich zwycięzców zapraszamy do SP nr 27 na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród 24 kwietnia br.      o godzinie 11.00.

Gratulujemy!!