• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

• Nasz szkoła bierze udział w programie profilaktycznym: „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” .

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego rusza pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie uczennic i uczniów, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

Jest to cykl lekcji, które będą się odbywały raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2023/24.

Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego, które będą prowadzone podczas roku szkolnego według ośmiu opracowanych scenariuszy.

Jakie są cele Programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”?

• przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy o umiejętności rozpoznania czterech podstawowych emocji i określenia własnych potrzeb;
            • budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród uczennic i uczniów;
            • normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);
            • zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
            • profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży;
            • edukacja i działania profilaktyczne.

Więcej informacji na stronie: https://mlodeglowy.pl/zapisz-szkole-do-programu/