• 1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY!

Szanowni Państwo!

Jak zapewne Państwo wiecie, istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego. Jest to niezwykle proste: wystarczy wpisać w odpowiednie pola PIT-u nazwę i numer organizacji oraz w polu wyżej („Inne informacje”) doprecyzować cel.

Państwa pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie Naszej szkoły.

Istnieje możliwość, aby za pośrednictwem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych - fundacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego również w następnym roku zebrać 1% podatku za 2019 rok dla naszej szkoły. W tym celu wystarczy, aby w pola PIT-u wpisać następujące dane:

•     „Numer KRS”: 0000245554

•     „Informacje uzupełniające”: SP27 Ruda Śląska

Poniżej przedstawiam, jak powinien wyglądać taki wpis (przykład dla PIT-37):

WAŻNE:

1. Państwa dane pozostaną anonimowe, tzn. z urzędu skarbowego nie otrzymamy żadnych danych osobowych, chyba, że sobie tego Państwo zażyczycie zaznaczając pole „Wyrażam zgodę”.
        2. Przekazane na konto fundacji pieniądze z adnotacją „SP27 Ruda Śląska trafią na konto Rady Rodziców naszej szkoły i będą w jej wyłącznej dyspozycji.
        3. Finanse fundacji pozostają jawne - bez trudu można będzie sprawdzić, jaka kwota wpłynęła z tytułu 1% na naszą szkołę.
        4. Zostanie zawarte porozumienie pomiędzy Instytutem, Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 27 i Radą Rodziców naszej szkoły określające dokładne zasady współpracy i terminy przekazania środków zebranych z tytułu 1% dla naszej szkoły.

Liczymy na to, że zechcą Państwo skorzystać z możliwości, aby część Państwa podatku wróciła do szkoły, w której uczą się Wasze dzieci.

PS: Więcej informacji o fundacji można uzyskać w Internecie na stronie www.ngos.pl.