• Witamy na naszej stronie

„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.” Św. Jan Paweł II Rzym, czerwiec 1999 Kierując się słowami Patrona naszej szkoły oraz troską o harmonijny i wszechstronny rozwój powierzonych nam dzieci i młodzieży, zobowiązani do czuwania nad ich bezpieczeństwem, pragniemy przekazać młodemu pokoleniu uniwersalne wartości, które stanowią istotę człowieczeństwa oraz pomagają znaleźć każdemu uczniowi jego życiową drogę i właściwe miejsce w społeczeństwie.

• Złota Odznaka Honorowa

Szkoła wyróżniona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego.
    • Nauczyciel na medal 2018

P. Katarzyna Stawisińska - nauczyciel na medal!

• "PSZAJA MOJIJ RUDZIE"

Już po raz drugi odbył się Miejski Konkurs o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 im. Jana Pawła II oraz Szkołę Podstawową nr 41 im. Gwarków Rudzkich. Patronat nad konkursem, tak jak rok temu, objął prezydent miasta Michał Pierończyk. Współorganizatorem jest również Polski Związek Filatelistów oddział Ruda Śląska.

• II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY "PSZAJA MOJI RUDZIE"

Mamy przyjemność przedstawić laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Pana Michała Pierończyka w kategorii: konkurs plastyczny - projekt znaczka pocztowego: „Współczesna wersja herbów dzielnic Rudy Śląskiej”.

• OBIADY W KWIETNIU 2024 r.

Cena obiadów w stołówce szkolnej w kwietniu br. wynosi - 126,00 zł (18 dni żywieniowych x 7,00 zł cena jednego obiadu).

Opłaty za kwiecień wnoszone są do 15 kwietnia br., tylko przelewem na konto nr: 53 1050 1331 1000 0022 5834 9683.

Przypominamy, że rezygnacji z obiadu w danym dniu powinno się dokonać najpóźniej dzień wcześniej (przed ewentualną nieobecnością dziecka). W przeciwnym przypadku dziecko jest liczone do posiłków, a rodzice ponoszą koszty obiadów.

• SZLACHETNA PACZKA - NAJPIĘKNIEJSZA AKCJA ŚWIĄTECZNA W POLSCE

Szlachetny Darczyńco!

Nasza szkoła po raz kolejny pragnie włączyć się w Projekt Szlachetna Paczka.

Akcja ta, łączy ludzi z różnych światów: potrzebujących pomocy i chętnych tej pomocy udzielać, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu.

Przygotowana paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.

• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

Nasz szkoła bierze udział w programie profilaktycznym: „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” .

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego rusza pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie uczennic i uczniów, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

• SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Głównym celem programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

• Rodzina Szkół im. Jana Pawła II
      • Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej