• Witamy na naszej stronie

„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.” Św. Jan Paweł II Rzym, czerwiec 1999 Kierując się słowami Patrona naszej szkoły oraz troską o harmonijny i wszechstronny rozwój powierzonych nam dzieci i młodzieży, zobowiązani do czuwania nad ich bezpieczeństwem, pragniemy przekazać młodemu pokoleniu uniwersalne wartości, które stanowią istotę człowieczeństwa oraz pomagają znaleźć każdemu uczniowi jego życiową drogę i właściwe miejsce w społeczeństwie.

• Złota Odznaka Honorowa

Szkoła wyróżniona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego.
    • Nauczyciel na medal 2018

P. Katarzyna Stawisińska - nauczyciel na medal!

• II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY "PSZAJA MOJI RUDZIE"

Mamy przyjemność przedstawić laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego o Rudzie Śląskiej „Pszaja moji Rudzie” pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Pana Michała Pierończyka w kategorii: konkurs plastyczny - projekt znaczka pocztowego: „Współczesna wersja herbów dzielnic Rudy Śląskiej”.

• OBIADY W KWIETNIU 2024 r.

Cena obiadów w stołówce szkolnej w kwietniu br. wynosi - 126,00 zł (18 dni żywieniowych x 7,00 zł cena jednego obiadu).

Opłaty za kwiecień wnoszone są do 15 kwietnia br., tylko przelewem na konto nr: 53 1050 1331 1000 0022 5834 9683.

Przypominamy, że rezygnacji z obiadu w danym dniu powinno się dokonać najpóźniej dzień wcześniej (przed ewentualną nieobecnością dziecka). W przeciwnym przypadku dziecko jest liczone do posiłków, a rodzice ponoszą koszty obiadów.

• SZLACHETNA PACZKA - NAJPIĘKNIEJSZA AKCJA ŚWIĄTECZNA W POLSCE

Szlachetny Darczyńco!

Nasza szkoła po raz kolejny pragnie włączyć się w Projekt Szlachetna Paczka.

Akcja ta, łączy ludzi z różnych światów: potrzebujących pomocy i chętnych tej pomocy udzielać, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu.

Przygotowana paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.

• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

Nasz szkoła bierze udział w programie profilaktycznym: „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” .

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego rusza pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie uczennic i uczniów, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

• SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Głównym celem programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

• GŁOSUJ NA PROJEKT NR 37

Drodzy uczniowie, rodzice, przyjaciele naszej szkoły!
            Bierzemy udział w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mamy szansę na nową plenerową siłownię na terenie naszej szkoły oraz remont nawierzchni boiska.
            Głosujemy od poniedziałku 4 września br. drogą elektroniczną lub w Miejskiej Bibliotece (ul.1go Maja 32).
            Bardzo prosimy o wsparcie i głosy. WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH!!!
            Prosimy o udostępnianie.

• Rodzina Szkół im. Jana Pawła II