• Informacja o rekrutacji o klasy I Szkoły Podstawowej nr 27 dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 27 mogą zostać przyjęci do klasy I, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami na wniosek rodzica kandydata, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

W celu przeprowadzenia rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej dyrektor szkoły powołuje komisję rekrutacyjną i wyznacza jej przewodniczącego.

W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, którym organ prowadzący przyznaje określoną liczbę punktów oraz określa dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia.

Wniosek zawiera:
          - imię , nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;
          - imiona i nazwiska rodziców kandydata;
          - adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata
          - adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata o ile je posiadają;
          - wskazanie kolejności wybranych publicznych szkół w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.
          Do wniosku załącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów określonych przez organ prowadzący.
          Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści:"Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.:.

1. Rejestracja w systemie i złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej nr 27 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu :rekrutacyjnym:

od 4 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r.

2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

od 4 marca 2024 r. do 18 marca 2024 r.

3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych:

21 marca 2024 r. godz. 8.00

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia (w postaci pisemnego oświadczenia):

od 21 marca 2024 r. do 28 marca 2024 r.

5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych:

29 marca 2024 r. godz. 8.00

KRYTERIA OKREŚLONE PRZEZ ORGAN PROWADZĄCHY:

UCHWAŁA NR PR.0007.43.2017

RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA

z dnia 23 marca 2017 r.

w sprawie określenia w postepowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Ruda Śląska, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej, kryteriów i przyznania każdemu kryterium punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

UCHWAŁA NR PR.0007.73.2017

RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA

z dnia 18 maja 2017 r.

w sprawie zmiany Uchwały nr PR.0007.43.2017 Rady Miasta Ruda Śląska z dnia 23 marca 2017 r. w sprawie określenia w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Ruda Śląska, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej, kryteriów i przyznania każdemu kryterium punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Treści uchwał dostępne tu: